Mały Wielki Książę. Spektakl w Krzeszowie

Fundacja „Europejska Perła Baroku” oraz Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zapraszają na spektakl familijny pt. „Bolko Świdnicki: Mały Wielki Książę”.

Widowisko zaplanowane jest na 12 i 13 kwietnia 2019 roku, odbędzie się ono w zabytkowych murach Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie. Wydarzenie ma charakter edukacyjno-historyczny, dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wstęp na spektakl jest zupełnie bezpłatny. Darmowe bilety można odbierać w Biurze Obsługi (Plac Jana Pawła II 3, 58-405 Krzeszów), ilość miejsc jest ograniczona.

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury kwotą 39 000 zł w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA 2019 na realizację projektu pn. „Bolko II Świdnicki w teatralnej odsłonie…”. Projekt obejmuje interaktywne prezentacje spektaklu „Bolko Świdnicki: mały-wielki książę” w reż. Agi Błaszczak w przestrzeniach Zamku Książ oraz Mauzoleum Piastów Śląskich w Krzeszowie, z wykorzystaniem naturalnej scenerii i klimatu miejsc, związanych z tytułową postacią spektaklu. Widowisko przybliża mieszkańcom Dolnego Śląska historię polskości i zmagań Piastów Śląskich, walczących z nieustannym wpływem Czech i Niemiec w XIV wieku. Skupia się na postaci Bolka II – ostatniego niezależnego księcia piastowskiego na Śląsku,ukazując go nie tylko jako wybitną postać historyczną, ale przede wszystkim fascynującą osobowość. Prezentacje spektaklu połączone z rozmowami w Zamku Książ oraz ze zwiedzaniem w Krzeszowie odbędą się w kwietniu tego roku.

TERMINY:
12.04, godz. 20.00 Mauzoleum Piastów Śląskich w Krzeszowie
13.04, godz. 20.00 Mauzoleum Piastów Śląskich w Krzeszowie

blank

Scroll Up