Wielki Odpust Krzeszowski

Zbliża się kolejne święto diecezji legnickiej w Krzeszowie, z racji dorocznego odpustu, przypadającego 15 sierpnia i 20. Rocznicy koronacji ikony Matki Bożej Łaskawej.

Obchód Święta, jak w poprzednich latach, zaplanowano na kilka dni.

W sobotę, 12 sierpnia, obok odprawianych Mszy św. Od godz. 11.00 do 13.00 będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty. O godz. 10.00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Kalwarii Krzeszowskiej (pełna trasa 33 stacje). O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a po wieczornej Eucharystii możliwość indywidualnej modlitwy przed cudowną Ikoną do godz. 21.00 do  Apelu Jasnogórskiego.

W niedzielę 13 sierpnia W ciągu dnia obok możliwości uczestniczenia w świątecznej Mszy św., a po wieczornej Eucharystii również możliwość indywidualnej modlitwy przed cudowną Ikoną do czasu Apelu Jasnogórskiego, o godz. 12.00 – odbędą się uroczystości dla uczczenia Roku Generała Hallera oraz 150-Lecia Sokolstwa Polskiego. Eucharystia zostanie odprawiona w intencji TG Sokół, Żołnierzy z Armii Polskiej we Francji, jej dowódcy generała Hallera oraz jego adiutanta pochowanego w Kamiennej Górze: kpt. Józefa Sierocińskiego. Natomiast od 13.30 – rozpocznie się festyn patriotyczny.

W poniedziałek 14 sierpnia, obok Mszy św. i możliwości skorzystania z sakramentu pokuty, od godz. 7.30 do 15.00 będzie miał miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy loretańskiej. Po wieczornej Eucharystii znów możliwość indywidualnej modlitwy przed cudowną Ikoną, a po Apelu Jasnogórskim, procesja maryjna ze świecami po Kalwarii Krzeszowskiej. Dzień zakończy pasterka maryjna w Bazylice.

Wtorek 15 sierpnia, Dzień rozpoczną o godz. 7:00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 7.30 Eucharystia w kościele św. Józefa a po niej możliwość jego nawiedzenia i zwiedzanie z przewodnikiem. O godz. 10:00 – odprawiona będzie Msza św. w intencji Ojczyzny oraz Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Główną Mszę św. o godz. 12.00 poprzedzi program słowno – muzyczny  pt. „Ave Maryja”. Sumie odpustowej i procesji z cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej po placu klasztornym będzie przewodniczyć arcybiskup Marian Gołębiewski, emerytowany ordynariusz wrocławski. Od godz. 14:00 rozpocznie się festyn odpustowy

Do udziału w tych wydarzeniach zapraszają organizatorzy.

foto: Jędrzej Rams (Legnicki Gość Niedzielny)