Wielki Post rozpoczęty! [FILM]

„Wielki Post to czas miłości Boga, czas poznawania Jego miłości” – powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas Mszy św. odprawionej w katedrze na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Środa Popielcowa rozpoczyna okres 40 dniowego przygotowania do świąt Wielkanocnych, podkreślił Biskup legnicki.

W homilii bp Kiernikowski wyjaśniał znaczenie Wielkiego Postu. Zwrócił też uwagę na to, że jest to również czas intensywnego przygotowania katechumenów do przyjęcia sakramentów Kościoła.

Po homilii Ksiądz biskup poświęcił popiół i nałożył go zgromadzonym na znak pokuty i rozpoczęcia przygotowania do świąt Paschalnych. W Eucharystii wzięli udział pracownicy Kurii Biskupiej, przełożeni seminarium duchownego, klerycy, siostry zakonne oraz wierni parafii katedralnej.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica