Wizyta naukowców u Biskupa Legnickiego

Przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej oraz Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP), odwiedzili 3 stycznia br. biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Uczelnię reprezentowali: prorektor ds. nauczania prof. Andrzej Dziedzic, dziekan Wydziału Elektrycznego prof. Waldemar Rebizant, dr Marta Bątkiewicz-Pantuła i dr Maciej Gwoździewicz z Wydziału Elektrycznego oraz doktorantka Laura Jasińskaz Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. SEP reprezentowali: prezes dr Andrzej Hachoł oraz Jarosław Krysiak. Na spotkaniu obecny był rektor Wyższego Seminarium Duchownego ks. dr Piotr Kot. Spotkanie było owocem wystąpienia Księdza Biskupa na IV Konferencji Naukowej: „Generacja-Przesył-Wykorzystanie”, która odbyła się w pierwszy weekend grudnia2017 r. w Pałacyku w Muchowie. Ksiądz Biskup zaprosił wówczas organizatorów konferencji do siebie, chcąc rozszerzyć swoją prelekcję wygłoszoną w trakcie konferencji. Główną tematyką styczniowego spotkania była egzegeza Pisma Świętego. Zaproszeni goście docenili fakt, iż mogli kolejny raz wysłuchać ciekawych i interesujących spostrzeżeń i wniosków bp prof. Zbigniewa Kiernikowskiego.

Maciej Gwoździewicz

Foto Paweł Sasiela, jawor24h