Wkrótce rusza katolicka telewizja EWTN Polska

Od 19 października będzie dostępna w jakości HD w Internecie i sieci operatorów telewizji kablowej telewizja EWTN Polska. To nowa telewizja katolicka z siedzibą we Wrocławiu.

EWTN, czyli Eternal Word Television Network (Sieć Telewizyjna Wiekuistego Słowa) to globalna katolicka sieć dostępna w 150 krajach. EWTN skupia się na głoszeniu prawdy, zgodnie z definicją Magisterium Kościoła Katolickiego. Sieć ta służy wierze i nauczaniu Kościoła.

Stacja ta została założona przed blisko 40 laty przez Matkę Angelikę z zakonu Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji. W ramówce tego kanału znajdują się filmy, dokumenty oraz programu dla dzieci i młodzieży. Całość produkowanych materiałów ukierunkowana jest na ewangelizację oraz budowanie fundamentów wiary.

19 października rusza polskojęzyczna wersja EWTN, dołączając tym samym do globalnej rodziny katolickiej stacji telewizyjnej

Telewizja dostępna będzie w Internecie i sieciach kablowych, następnym krokiem będzie obecność na platformach cyfrowych.

Już teraz zapraszamy do systematycznego odwiedzenia naszej strony: www.ewtn.pl i śledzenia rozwoju tego dzieła. Prosimy także o wytrwałą modlitwę, aby Wiekuiste Słowo dotykało każdego serca, które będzie słuchać i oglądać EWTN Polska.

Zapraszamy do współtworzenia nowej katolickiej telewizji poprzez duchowe i materialne wsparcie już teraz! Wszystkie potrzebne do tego informacje są już na naszej stronie…

Otwarcie EWTN POLSKA już 19 października 2018 roku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów we Wrocławiu. Uroczystej inauguracji dokona Michael Warsaw – Prezes Zarządu i dyrektor wykonawczy Eternal Word Television Network (EWTN), największej na świecie religijnej sieci medialnej z siedzibą w Irondale w stanie Alabama, USA.

Biuletyn nr 1 EWTN Polska biuletyn

Diecezja Legnicka