Wspólnota trudnych małżeństw Sychar zaprasza na spotkanie.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek 27 października. Rozpoczynamy Mszą Św. w kościele św. Joachima i Anny w Legnicy o godz.18,00 a po niej spotkanie w bibliotece parafialnej.

Zapraszamy wszystkich, których dotyka kryzys małżeński na jakimkolwiek etapie, którzy podejmują jednak walkę o uratowanie małżeństwa, którzy pragną to czynić wierząc i ufając Bogu, ufając w cudowną moc, jaką objawia Bóg w sakramencie małżeństwa. Pragniemy wam towarzyszyć na tym trudnym etapie życia, sami przeżywając podobne problemy.

Parafia pw. św. Joachima i św. Anny w Legnicy, al. Rzeczypospolitej 135. Serdecznie zapraszamy.

Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR
Celem działalności Wspólnoty jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Motywem przewodnim dla Wspólnoty stały się słowa Pana Jezusa wypowiedziane do Samarytanki przy studni Jakuba opodal miejscowości Sychar: „Kto zaś będzie pił wodę, którą ja mu dam stanie się w nim, źródłem wody wytryskującej ku życiu wiecznemu” (J 5,14). Członkowie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR stanowczo sprzeciwiają się mentalności rozwodowej i są zwolennikami ratowania małżeństwa. Naszym celem jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, także po rozwodzie i kiedy ich współmałżonkowie uwikłani są w związki niesakramentalne. Członkowie wspólnoty pragną w różny sposób pomagać wszystkim małżonkom, którzy chcą wytrwać w wierności, mimo że pojawiające się problemy wydają się często nie do udźwignięcia.

Więcej informacji o wspólnocie Sychar

Diecezja Legnicka