Jesteś tutaj: strona główna > wydarzenia > article > 1165

III Nocna Droga Krzyżowa: Prochowice – Lubin. 7/8 kwietnia 2017

Milczenie, modlitwa, medytacja, długa nocna trasa, to wszystko „tylko” po to, by spotkać z Bogiem. Nocna Droga Krzyżowa to prawdziwe ćwiczenie duchowe, po którym człowiek może zostać rzeczywiście przemieniony. Celem tej wyjątkowej, ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest podjęcie wyzwania, zmierzenie się ze swymi słabościami, spotkanie się z Bogiem.

Uczestnicy organizowanej po raz drugi Nocnej Drogi Krzyżowej z Prochowic do Lubina, którą zaplanowano w nocy z piątku, 7 kwietnia, na sobotę, 8 kwietnia, mają do przebycia ok. 25 kilometrów nocnego marszu z rozważaniami stacji Drogi Krzyżowej.

To wydarzenie rozpocznie Msza św. o godz. 20.00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Prochowicach (wyjazd autobusem do Prochowic: zbiórka o godz. 18.50 w piątek 7 kwietnia przy kościele św. Jana Bosko w Lubinie. Koszt przejazdu: 5 zł.)

Po mszy św. pielgrzymi wyruszą do Lubina. W czasie drogi obowiązuje zasada milczenia, z wyjątkiem stacji Drogi Krzyżowej. W czasie Nocnej Drogi Krzyżowej uczestnicy zachęceni są do poruszania się samotnie lub w małych grupach (max. 10 osób).

Zachęcamy uczestników o zabranie własnych krzyży, które będą nieść podczas drogi. Uczestnicy powinni się zaopatrzyć w: elementy odblaskowe, plecak, latarkę, ciepłe napoje w termosie, suchy prowiant, odpowiednie ubranie i wygodne buty. Osoby niepełnoletnie, jeśli biorą udział w Drodze Krzyżowej, to tylko pozostając pod opieką rodzica/opiekuna prawnego lub innej osoby pełnoletniej wyznaczonej przez rodziców/opiekunów i za ich zgodą.

Organizatorem Nocnej Drogi Krzyżowej jest lubińska grupa Mężczyzn św. Józefa działająca przy parafii pw. św. Jana Bosko w Lubinie. Zapraszamy chętnych z Lubina i okolic.

Uczestnictwo w Drodze Krzyżowej jest możliwe tylko po wcześniejszym zgłoszeniu się. Zgłoszenia do 31 marca br. należy dokonać przez formularz na stronie grupy Mężczyzn św. Józefa (www.mezczyzniwlubinie.pl).

20170320_154845_af6820.jpg