Jesteś tutaj: strona główna > wydarzenia > article > 1173

Krzeszowski Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej - zgłoszenia

Od 8 lat odbywa się w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej, którego celem jest podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej i budowanie tożsamości narodowej i religijnej. Adresatem festiwalu są zespoły związane z wiejskimi bądź miejskimi domami kultury oraz schole działające w parafiach.

Festiwal odbędzie się w dniach 5-7 maja 2017 roku w Krzeszowie.

Szczególnym obszarem naszego zainteresowania są tereny, gdzie z różnych przyczyn nie ma możliwość wzięcia udziału w tego rodzaju festiwalu. Chcemy dać dzieciom i młodzieży okazję do zaprezentowania swoich umiejętności i talentów. Zależy nam również na pielęgnowaniu polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

Przez trzy dni (5-7 maja) grupa ok 150 osób uczestniczyć będzie w warsztatach muzycznych i wokalnych, prowadzonych przez profesjonalnych muzyków. Zostaną ugoszczeni i zakwaterowani w domach noclegowych sióstr Elżbietanek i Benedyktynek.

Dnia 6 maja 2017 wspólnie z innymi zespołami wezmą udział w przeglądzie piosenki religijnej
i patriotycznej. Tego dnia na scenie Gminnego Ośrodka Kultury wystąpi ponad 300 osób z terenu Dolnego Śląska. Każdy z zespołów zaprezentuje dwa utwory: religijny i patriotyczny.

W czasie trwania tego Festiwalu pragniemy pokazać wartości, które będą hartować młodzież i dzieci ku dobremu, kształtować ich świadomość patriotyczną a jednocześnie pogłębiać ich warsztat  muzyczny. W sposób szczególny pragniemy przez ten Festiwal wyśpiewać chwałę Panu Bogu za dar wolnej Ojczyzny i prosić o wytrwanie w wierze  „Ojców Naszych”.

Regulamin, kartę zgłoszenia można pobrać na stronie www.opactwo.eu

20170325_074728_04dfd5.jpg