Jesteś tutaj: strona główna > wydarzenia > article > 1186

W Niedzielę Miłosierdzia wspomóż chrześcijan w Aleppo

Ruszyła akcja pomocy dla syryjskiego miasta Aleppo. W Niedzielę Miłosierdzia (23 kwietnia) w kościołach diecezji legnickiej zbierane będą ofiary na remont i wyposażenie zbombardowanego szpitala św. Ludwika. Składa się on z 5 oddziałów, jednak dwa wciąż są zamknięte. To, czego potrzebują mieszkańcy Syrii to nadzieja i wsparcie - podkreśla ks. prof. Waldemar Cisło - dyrektor sekcji polskiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

O włączenie się w odbudowę szpitala w Aleppo zaapelował biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.

Zbiórka pieniędzy na odbudowę zniszczonego szpitala św. Ludwika w syryjskim Aleppo, odbędzie się w niedzielę. Fundusze można przesyłać na specjalnie w tym celu uruchomione konto PLN 62 1020 4900 0000 8502 3055 5762 oraz w EUR 30 1020 4900 0000 8702 3055 5773).

Można także wysłać SMS o treści RATUJE pod numer 72405 (koszt: 2,46 zł z VAT).

Zbiórkę koordynuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, realizujące już szereg podobnych projektów na Bliskim Wschodzie. W czerwcu na Dolny Śląsk przyjedzie Biskup Aleppo, któremu zostaną przekazane pieniądze na odbudowę szpitala, by mógł on służyć wszystkich chorym w tym dotkniętym wojną bez względu na narodowość czy wyznawana wiarę.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica