Jesteś tutaj: strona główna > wydarzenia > relacja > 1447Proboszcz z Opolna napadnięty i pobity

Proboszcz parafii Opolno Zdrój (dekanat Bogatynia) został napadnięty i pobity. Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem. Wychodząc na Mszę św. ks. Marek Rydzy został napadnięty i pobity, a plebania okradziona. Sprawca zabrał również samochód, którym uciekł z miejsca napadu.

 

Z informacji otrzymanych z policji wiemy, że sprawca został namierzony i rozpoczął się pościg. W miejscowości Maciejowa koło Jeleniej Góry w trakcie próby zatrzymania sprawcy napadu ucierpiało trzech policjantów. Podejrzany, próbując uciec, staranował policyjną blokadę.

 

„Policjanci rozstawili posterunek blokadowy, bo otrzymali informację ze Zgorzelca, że podejrzany skradzionym samochodem ucieka krajowa 3-ką”, powiedziała Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. „Zatrzymany to 40-latek z powiatu zgorzeleckiego. Był trzeźwy, ale miał przy sobie narkotyki” – dodała Edyta Bagrowska.

 

Ks. Marek Rydzy trafił do szpitala w Bogatyni, następnie został przewieziony na specjalistyczne badania do Zgorzelca.

 

W szpitalu ks. Marka odwiedził kanclerz Kurii Biskupiej ks. Józef Lisowski. Jak powiedział ks. Kanclerz, „ks. Marek, choć jest poobijany, to jednak jest w dobrym stanie”.

 

Biskup legnicki prosi wiernych o modlitwę w intencji ks. Marka i policjantów, którzy ucierpieli w tym zdarzeniu.

 

Opolno Zdrój to niewielka parafia, na pograniczu Czech i Niemiec, w tzw. Worku Turoszowskim.

 

ksww