Wyróżnienie Ubi Caritas dla wolontariuszki „Samarytanina”

W Warszawie odbyła się gala Ubi Caritas, podczas której rozdane zostały nagrody za wrażliwość na potrzeby osób ubogich. Pani Alina Filipkowska z Legnicy, otrzymała nagrodę w kategorii „Świadectwo”.

Od 8 lat jest wolontariuszką w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym Samarytanin w Legnicy. Placówkę prowadzi legnicka Caritas. Na co dzień wolontariuszka odwiedza pacjentów, by m.in. poczytać książki, porozmawiać, a nawet wypić z pacjentami poranną kawę.

Caritas Polska po raz 15. rozdała nagrody dobroczynności. Caritas Diecezjalne w Polsce w kategoriach: Świadectwo, Współpraca i Darczyńca, nominowały 42 osoby i firmy, wyróżniające się ofiarnością i wrażliwością na potrzeby osób ubogich.

Kapituła nagrody, w skład której weszli w tym roku m.in. kardynał Kazimierz Nycz, Marcin Przeciszewski – redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej, czy publicystka Ewa Czaczkowska przyznała spośród nich 7 wyróżnień i 4 nagrody. Statuetki Św. Siostry Faustyny trafiły zarówno do osób indywidualnych jak i do firm wspierających potrzebujących poprzez Caritas.

Więcej informacji na stronie Radia Plus Legnica

Monika Poręba-Zadrożna
Foto Monika Łukaszów, Niedziela Legnicka

Scroll Up
X