XIV epilog ze św. Stanisławem Kostką

W sobotę 15 września ponad 100 osób wędrowało z legnickiej Katedry do sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu w XIV epilogu pieszych pielgrzymek. W ten sposób zakończył się sezon pieszych wędrówek diecezji legnickiej.

– Epilog to już tradycyjne podsumowanie naszych wędrówek, najpierw na Jasną Górę, co miało miejsce na przełomie lipca i sierpnia, następnie pieszej pielgrzymki na wielki odpust krzeszowski, na 15 sierpnia. No i ta krótka wędrówka do sanktuarium św. Jadwigi – powiedział ks. Mariusz Majewski, główny przewodnik pielgrzymek.

Pielgrzymka rozpoczęła się w legnickiej Katedrze, gdzie po nabożeństwie Słowa Bożego błogosławieństwa na drogę udzielił ks. Mariusz. Pierwszy przystanek miał miejsce w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na osiedlu Piekary, gdzie pielgrzymi nie tylko odpoczywali, ale też wysłuchali konferencji o św. Stanisławie Kostce, którą wygłosił ks. Daniel Zając.

W południe wszyscy dotarli do Legnickiego Pola, do bazyliki Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej. W progach świątyni wody święconej nie szczędził pielgrzymom ks. Tomasz Bunikowski, wikariusz miejscowej parafii.

Po powitaniu i przedstawieniu najważniejszych informacji dotyczących zabytkowej świątyni, pielgrzymi uczestniczyli w Mszy św., której przewodniczył ks. Mariusz Majewski, a homilię wygłosił ks. Krzysztof Wiśniewski, ojciec duchowny legnickich pielgrzymek.

XIV epilog zakończył się wspólną agapą i zaproszeniem przez ks. Mariusza Majewskiego do pielgrzymowania w przyszłym roku.

Więcej na stronie Niedzieli legnickiej oraz Radia Plus Legnica

 

 

Scroll Up

DIECEZJA LEGNICKA

X