Z Jezusem na ulice Legnicy [FILM]

Procesja z Najświętszym Sakramentem dotarła w piątek do najważniejszych punktów w mieście.

W piątek 20 marca ulicami Legnicy przeszła procesja eucharystyczna. Wydarzenie rozpoczęło się w katerze Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15. Potem kapłani ruszyli na ulice wraz z Najświętszym Sakramentem oraz relikwiami świętych Piotra, Andrzeja Boboli oraz Jana Pawła II.

W trakcie procesji księża zatrzymali się m.in. przy Urzędzie Miasta, sądach, szkołach, domu biskupa czy Wyższym Seminarium Duchownym. Te ważne miejsca na mapie Legnicy zostały pobłogosławione Najświętszym Sakramentem. – Okazję do indywidualnego błogosławieństwa mieli również wszyscy napotkani wierni, wystarczyło spełnić tylko jeden warunek – wyznanie wiary poprzez zwykłe przyklęknięcie lub przeżegnanie się – mówił ks. Robert Kristman, proboszcz parafii katedralnej.

Pełna trasa piątkowej procesji przebiegła następująco: katedra – pl. Słowiański – ul. Wjazdowa – pl. Orląt Lwowskich – ul .Wojska Polskiego – ul. Andersa – ul. Okrzei – ul. Kościuszki – ul. Złotoryjska – ul. Gwarna – ul. Piekarska – Rynek – ul. Powstańców Wielkopolskich – katedra. Obszar parafii jest jednak na tyle duży, że kapłani postanowili podzielić go poszczególne części, które będą odwiedzać co tydzień. – Jeśli tylko będzie się można swobodnie poruszać, w następny piątek pójdziemy inną stroną parafii – tłumaczy ks. Kristman.

– Prosimy o niepodążanie za procesją. Zachęcamy jednak do brania udziału w naszej transmisji online oraz do umieszczania w oknach domów wizerunku Matki Najświętszej – apeluje ks. Robert.

Pełna fotorelacja na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.