Z Prochowic do Tyńca. Nabożeństwo w drodze.

W sobotę 13 kwietnia z Prochowic ruszyła I Droga Krzyżowa do Tyńca Małego. W wyjątkowym nabożeństwie Męki Pańskiej wzięło udział około 100 osób. 21- kilometrowa trasa wiodła m.in. przez okoliczne miejscowości, polne i leśne drogi, aż do Tyńca Małego. Tam miejscowy kościół został ogłoszony Sanktuarium Męki Pańskiej.

Uroczystości o godz. 15.30 przewodniczył będzie Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. W świątyni znajdują się bowiem relikwie Krzyża Świętego, korony cierniowej oraz purpury, czyli materiału symbolizującego płaszcz królewski, którym okryty był Jezus podczas swojej męki. Te cenne pamiątki zostały przywiezione wraz z ogromnym 3,5 metrowym krzyżem z kaplicy jednego ze zgromadzeń zakonnych z Kolonii w Niemczech.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpoczęło się o godz. 8.00 rano w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Prochowicach, a zakończyło po g. 14.00 w kościele pw. Męki Pańskiej w Tyńcu Legnickim. Pielgrzymi wzięli udział w uroczystości ogłoszenia świątyni Sanktuarium Męki Pańskiej.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica i Niedzieli legnickiej

DIECEZJA LEGNICKA