Zachęta Biskupa legnickiego do modlitwy w intencji maturzystów

W dniu 4 maja 2018 roku rozpoczyna się tegoroczna matura. To ważne egzaminy w życiu każdego młodego człowieka poprzedzone licznymi przygotowaniami. Zwracam się z uprzejmą prośbą o duchowe towarzyszenie młodzieży i zachęcam do codziennej modlitwy za tegorocznych maturzystów. Taką modlitwę warto zaproponować w parafiach, a także w szkołach podczas katechezy. Proszę, aby w czasie każdej Mszy świętej w modlitwie wiernych jedno wezwanie było za tegorocznych maturzystów: o pomyślne zdanie egzaminów i właściwe odczytanie życiowego powołania.

Rok 2018 jest w sposób szczególny dedykowany sprawom młodzieży w kontekście zwołanego przez Papieża Franciszka Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który jest poświęcony właśnie młodzieży i rozeznawaniu powołania. Także przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w styczniu 2019 roku w Panamie, kierują nasze myśli ku młodzieży. Wreszcie św. Stanisław Kostka, którego 450. rocznicę śmierci w tym roku wspominamy, jest szczególnym patronem dzieci i młodzieży.

Warto również rozszerzać inicjatywę MWM, czyli Modlitewne Wsparcie Maturzysty, zaproponowaną przez Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Szczegółowe informacje na stronie PWT, Diecezji Legnickiej oraz Wydziału Katechetycznego.

Zapraszam do wspólnej modlitwy za maturzystów.

+ bp Zbigniew Kiernikowski

biskup legnicki