Zachęta do modlitwy w intencji tegorocznych maturzystów

W najbliższy poniedziałek, 6 maja 2019 roku rozpoczyna się tegoroczna matura, która potrwa do 25 maja. Przed abiturientami są ważne egzaminy poprzedzone licznymi przygotowaniami.

Prosimy o duchowe towarzyszenie młodzieży i zachęcamy do codziennej modlitwy za tegorocznych maturzystów. Taką modlitwę warto zaproponować w parafiach, a także w szkołach podczas katechezy.

Zachęcamy, aby w czasie każdej Mszy świętej w modlitwie wiernych jedno wezwanie było za tegorocznych maturzystów: o pomyślne zdanie egzaminów i właściwe odczytanie życiowego powołania.

Rok 2019 jest w sposób szczególny dedykowany sprawom młodzieży w kontekście Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w styczniu 2019 roku w Panamie. Podczas Mszy św. posłania kończącej 34. ŚDM Papież Franciszek powiedział: “Nie jesteście przyszłością, nie tkwicie w «międzyczasie», lecz jesteście Bożym «teraz»”.

Zechciejmy towarzyszyć młodym ludziom w czasie egzaminów maturalnych.

Warto również rozszerzać inicjatywę MWM, czyli Modlitewne Wsparcie Maturzysty, proponowaną już od kilku lat przez Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Szczegółowe informacje na stronie PWT oraz Wydziału Katechetycznego.

DUCHU ŚWIĘTY, NAPEŁNIJ MŁODYCH LUDZI SWOIMI DARAMI NA CZAS EGZAMINACYJNYCH ZMAGAŃ…

foto: Paweł Zadrożny

Diecezja Legnicka