Zaproszenie do Parszowic na uroczystości ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

22 października 2017 o godz. 13.30 w kościele p. w. Św. Rodziny w Parszowicach będzie miała miejsce uroczystość religijno-patriotyczna ku czci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w 33 rocznicę jego męczeńskiej śmierci. W tym roku już po raz dwunasty wierni zgromadzą się, aby uczcić pamięć błogosławionego. Uczestnicy uroczystości będą mieli okazję wziąć udział w uroczystej Mszy Św. z ucałowaniem relikwii, wysłuchać przed Mszą wystąpienia przedstawiciela IPN na temat „Droga ku wolności. Błogosławiony Ks. Jerzy Popiełuszko (1947-1984)”, a po Eucharystii programu słowno-muzycznego w wykonaniu kapeli góralskiej „Janicki” z Czarnego Boru, a następnie obejrzeć wystawę plastyczną i fotograficzną poświęconą życiu Księdza Jerzego. Na uczestników uroczystości czekają także inne atrakcje, m. in. okazjonalny kalendarz jako pamiątka z uroczystości, poczęstunek oraz wspólne zdjęcie.

Od 2005 roku w tym właśnie miejscu gromadzą się licznie wierni, członkowie Solidarności Zagłębia Miedziowego oraz przedstawiciele wielu środowisk  ludzi pracy,  by upraszać wstawiennictwo Ks. Jerzego – patrona ludzi pracy, a od 2014 roku oficjalnego patrona „Solidarności”. 15 października 2010 roku kościół w Parszowicach otrzymał na własność relikwie błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki.

Na wspólne świętowanie rocznicy serdecznie zaprasza Ks. Grzegorz Ropiak, Proboszcz wraz z parafianami.

Diecezja Legnicka