Zaproszenie na Dożynki Diecezjalne

Drodzy Rolnicy, Ogrodnicy, Sadownicy i Działkowicze!

Czcigodni Kapłani!

Mijają miesiące wakacyjne, które jednym kojarzą się z wypoczynkiem, a dla innych są okresem wytężonej pracy żniwnej. Dzięki zdobyczom techniki jest ona szybsza i mniej męcząca. Jednakże zawsze jest oczekiwana z niepewnością pod względem pogody i plonów. Zawsze też Bóg w swej dobroci daje nam pod dostatkiem codziennego chleba.

W Księdze Kapłańskiej słyszymy zachętę do dziękczynienia za żniwa: Tak więc (…) kiedy zbierzecie plony ziemi, będziecie obchodzić święto Pana(Kpl 23, 40). W tym roku zbiory są słabsze niż w poprzednich latach, ale Bóg daje nam radość z owoców ziemi i pracy naszych rąk. Ufamy, że nikomu nie zabraknie chleba aż do kolejnych żniw.

Pragnę więc zaprosić Wszystkich w Niedzielę 2 września na Dożynki Diecezjalne, które w tym roku połączone są z Dożynkami Województwa Dolnośląskiego. Wspólne dziękczynienie rozpoczniemy godz. 12.00 podczas uroczystej Mszy Świętej w kościele św. Jadwigi w Gryfowie Śląskim gdzie będziemy dziękować za tegoroczne zbiory i prosić Boga za wstawiennictwem św. Izydora
o pomyślność dla gospodarzy i mieszkańców naszej diecezji.

Dziękując za rolniczy trud raz jeszcze serdecznie zapraszam wszystkich Rolników i ich Duszpasterzy oraz wszystkich, którzy doceniają ciężką pracę na roli, do wspólnej modlitwy, radowania się i udziału w tegorocznych Dożynkach Diecezjalnych.

Wasz Biskup

+ Zbigniew Kiernikowski

——————————-

ZARZĄDZENIE

Zaproszenie Biskupa Legnickiego na Dożynki Diecezjalne należy odczytać we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji legnickiej w niedzielę 26 sierpnia 2018 roku.

+ Marek Mendyk

Wikariusz Generalny

foto: Jędrzej Rams (Legnicki Gość Niedzielny)

Diecezja Legnicka