Zaproszenie na Dzień Życia Konsekrowanego – 2 lutego

Czcigodni Siostry i Bracia,

Zbliża się Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – dzień ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1997 roku przypadający corocznie 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, stwarzający okazję do głębszej refleksji Kościoła powszechnego nad darem życia poświęconego Bogu.

W imieniu Biskupa Legnickiego pragnę bardzo serdecznie zaprosić do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za dar powołania zakonnego w dniu 2 lutego br. do legnickiej katedry.

Program spotkania:

10.30 – powitanie uczestników

10.40 – nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z konferencją ascetyczną

11.45 – przygotowanie do liturgii

12.00 – Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego

Ze względu na obostrzenia sanitarne w tym roku wyjątkowo nie będzie wspólnej agapy po Eucharystii.

Z franciszkańskim pozdrowieniem „Pokój i Dobro”

o. Zdzisław Tamioła OFMConv.

referent Biskupa Legnickiego
życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego