Zaproszenie na Dzień Życia Konsekrowanego

Zbliża się Święto Ofiarowania Pańskiego, które w Kościele przeżywamy jako Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji, w imieniu Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego i własnym, zapraszam wszystkie osoby konsekrowane w niedzielę, 2 lutego 2020 roku do Katedry Legnickiej na Eucharystię o godz. 10.00.

Spotkajmy się, aby dać świadectwo jedności osób, które Pan wybrał i konsekrował. Wspólnie podziwiajmy i rozważajmy moc i miłość Ducha Świętego, który ubogaca Kościół tak wieloma charyzmatami, uzdalnia do tylu szczególnych działań i posług. Oddajmy chwałę Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu i potwierdźmy względem Niego naszą dyspozycyjność i wiarę w Dobrą Nowinę oraz codzienne życie radami ewangelicznymi.

Zapraszam do modlitwy wdzięczności za każdą z osób żyjących konsekracją w Kościele legnickim: do modlitwy wdzięczności za wszystko, co czynią osoby konsekrowane, a jeszcze bardziej za to KIM SĄ – dając na co dzień świadectwo życia najważniejszą relacją – więzią z Bogiem, który odnawia nasze życie i je uświęca swoją obecnością. Będziemy modlić się również o dar nowych powołań do życia konsekrowanego.

Po Mszy świętej w Katedrze tradycyjnie zapraszam wszystkie osoby konsekrowane na spotkanie i posiłek południowy do refektarza Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Jana Pawła II nr 1 w Legnicy.

W celu dobrej organizacji spotkania bardzo proszę o potwierdzenie swojej obecności z podaniem ilości osób, które przybędą, aby wziąć udział w uroczystości, do dnia 31 stycznia 2020 r. pod numerem telefonu 76 72 44 105 lub 76 72 44 125.

Z wyrazami szacunku i pamięci w modlitwie

ks. Paweł Wołczański

Diecezjalny referent ds. życia konsekrowanego

Photo by Vladimir Šoić on Unsplash