Zaproszenie na Mszę Krzyżma Świętego

Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski serdecznie zaprasza Czcigodnych Braci Kapłanów, Osoby Konsekrowane, przedstawicieli Służby Liturgicznej oraz wszystkich Diecezjan w Wielki Czwartek 29 marca 2018 roku, do Katedry Legnickiej, na uroczystą Mszę Krzyżma, która rozpocznie się o godz. 10.00.

Po celebracji Eucharystii wszyscy Kapłani zaproszeni są do refektarza Wyższego Seminarium Duchownego (wejście od Kurii), gdzie będzie okazja do złożenia sobie świątecznych życzeń i braterskiego spotkania.

INFORMACJE CEREMONIARZA:

1. Do koncelebrowania Mszy świętej zaproszeni są wszyscy Kapłani.
  2. Księża Moderatorzy i Profesorowie WSD, Księża pracujący w Kurii. Księża Dziekani i Wicedziekani oraz Księża Kanonicy Kapituły Katedralnej ubierają się w zakrystii w przygotowane dla nich ornaty.
  3. Wszyscy pozostali Prezbiterzy przywożą ze sobą stuły koloru białego.
  4. Księża Kanonicy Kapituły Katedralnej zajmują miejsca w stalach, pozostali Kapłani zajmują miejsca wskazane przez służby porządkowe.
  5. Po zakończonej celebracji Eucharystii na plebanii parafii katedralnej, będzie można odebrać oleje święte.

Diecezja Legnicka
Informujemy, że w dniu 14 grudnia (piątek) ze względu na adwentowy dzień skupienia
Legnicka Kuria Biskupia będzie nieczynne