Zaśnięcie i Wniebowzięcie NMP w Bolesławcu

15 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to również święto Wojska Polskiego. Wspominamy w tym dniu w sposób szczególny tzw “Cud nad Wisłą”, kiedy to wojsko polskie w 1920 roku odparło pochód bolszewików na Europę. Te uroczystości w wyjątkowy sposób obchodzone są w bazylice mniejszej w Bolesławcu, której patronuje Maryja Wniebowzięta. Rozpoczną się one już w poniedziałek 13 sierpnia. Mszy św. z procesją Zaśnięcia NMP 14 sierpnia przewodniczyć będzie bp Marian Buczek z Ukrainy. Natomiast na głównej Mszy św. odpustowej 15 sierpnia obecni będą żołnierze Wojska Polskiego i żołnierze Armii Amerykańskiej.

O szczegółach świętowania w rozmowie z proboszczem ks. Andrzejem Jarosiewiczem na stronie Radia Plus Legnica

Diecezja Legnicka