Zatańczyli dla Jana Pawła II

Każdego roku tłumy ludzi spotykają się na placach i ulicach miast, aby wspólnie – tańcem i muzyką – wychwalać Pana w ramach akcji  „FISHMOB – Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II”, która to ściśle wiąże się z wydarzeniem, jakim jest LEDNICA 2000.

Nasza parafia już po raz trzeci wzięła udział w tej ogólnopolskiej akcji, aby radosnym i rytmicznym tańcem przypomnieć i uczcić osobę św. Jana Pawła II. 12 maja 2019 roku uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piotrowicach dla zgromadzonych w kościele wiernych zaprezentowali lednickie układy taneczne wykonywane przy utworach m.in. „Jestem Twój, Amen!”, „Idź i kochaj!” . W ten sposób chcieli również jeszcze szczególniej zaprosić innych do udziału w XXIII Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000, które odbędzie się 1 czerwca 2019 r. pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham”.

Cała akcja była połączona z kiermaszem ciast, upieczonych przez parafian, z których to sprzedaży środki zostaną przeznaczone na wyjazd naszej młodzieży na wyżej wspominane Spotkanie Młodych na Polach Lednickich.

Więcej w kolejnym wydaniu Niedzieli legnickiej

 

Scroll Up