Ze św. Franciszkiem do Maryi. Grupa nr 10.

Duch franciszkański króluje w grupie nr 10. Maszerują w niej pielgrzymi, którzy należą do parafii prowadzonych przez Ojców Franciszkanów m.in. z Legnicy, Lwówka Śląskiego i Szklarskiej Poręby. Przewodnikiem jest o. Jan Janus, proboszcz parafii Św. Jana Chrzciciela w Legnicy.

Franciszkańska grupa nr 10 to jedna wielka rodzina. Razem idą na Jasną Górę, modlą, a nawet spożywają posiłki. Po raz kolejny pielgrzymkowej grupie towarzyszy ekipa techniczna. To oni przygotowują „10-tce” polowe prysznice, kuchnię oraz rozkładają ogromny namiot, w którym nocują pątnicy. Bladym świtem, gdy pielgrzymi jeszcze śpią, ekipa pomocników wstaje, by przygotować dla grupy śniadanie. Zanim pątnik złoży namiot i spakuje plecak, czeka na niego gorąca kawa, herbata i kanapki.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica