Zgorzelec. W oczekiwaniu na wrocławskie Taize

Zgorzelec był kolejnym miastem w diecezji legnickiej, w którym odbyło się nabożeństwo w duchu Taize, przygotowujące wiernych do noworocznego Europejskiego Spotkania Młodych we Wrocławiu.

25 października w kościele pw. św. Józefa Robotnika zgromadziło się około 100 osób. Świątynia została przystrojona w duchu jednoznacznie kojarzącym się ze wspólnotą Taize, pomarańczowo – czerwone barwy, liczne świecie wzdłuż całego kościoła i Krzyż w centralnym miejscu. Modlitwa odbywała się w półmroku, przy akompaniamencie muzyki wykonywanej przez scholę parafialną.

Ostatnie tego typu spotkanie odbędzie się 15 listopada w parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy o godz. 19,30.

Więcej informacji o spotkaniu we Wrocławiu i organizacji wyjazdu można uzyskać u księdza Piotra Kruczyka z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu: tel. 661 231 211, e-mail: petruskruczyk@gmail.com