Zmarł ks. Edward Tuźnik

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że dnia 17 lutego 2019 r. w 86. roku życia, w 60. roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. KSIĄDZ KANONIK EDWARD TUŹNIK.

Po święceniach prezbiteratu, które przyjął 15 sierpnia 1959 roku we Wrocławiu, jako wikariusz pracował w parafiach: Świerzawa, Ścinawka Średnia, Prochowice.

W latach 1966-1985 był proboszczem w parafii pw. św. Marcina w Kulinie. W latach 1985-2001 był proboszczem parafii pw. św. Mikołaja i Matki Bożej Śnieżnej w Kotliskach. W latach 2001- 2006 był proboszczem parafii pw. Narodzenia NMP w Osieku Łużyckim. Od 2006 r. przeniesiony w stan spoczynku, jako emeryt zamieszkał w Gorzowie Wielkopolskim.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

• 21 lutego 2019 roku (czwartek): godz. 19.30 Msza św. żałobna w kościele pw. MB Różańcowej w Gorzowie Wielkopolskim (przy ul. Strażackiej); po Eucharystii modlitewne czuwanie przy zmarłym.
  • 22 lutego 2019 roku (piątek): od godz. 10.30 wznowieniemodlitewnego czuwania przy zmarłym; godz. 11.00 Msza św. pogrzebowa w kościele pw. MB Różańcowej w Gorzowie Wielkopolskim pod przewodnictwem Biskupa Marka Mendyka Biskupa Pomocniczego Diecezji Legnickiej; po Eucharystii przejazd na Cmentarz Komunalny w Gorzowie Wielkopolskim (przy ul. Żwirowej 5, kondukt pogrzebowy od Starej Bramy) i kontynuacja ceremonii pogrzebowej.

Zmarłego Prezbitera polecamy modlitwom

Legnicka Kuria Biskupia