Zmarł ks. Edward Zubrzycki

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że dnia 21 maja 2017 roku w 82 roku życia, w 56 roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. Ksiądz Edward Zubrzycki, kanonik RM.

Po święceniach prezbiteratu, które przyjął 26 czerwca 1961 r. we Wrocławiu jako wikariusz pracował w parafiach: Biedrzychowice, Wierzchowice, Ołdrzychowice Kłodzkie, Kąty Wrocławskie, Rogów Sobócki. Od 1981 roku pełnił posługę duszpasterską najpierw jako administrator, a później jako proboszcz w parafii pw. św. Katarzyny w Rybnicy do przejścia w stan spoczynku w 2010 r.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

23 maja 2017 r. (wtorek)

13.00 – eksportacja do kościoła parafialnego w Rybnicy i Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Bp. Zbigniewa Kiernikowskiego, biskupa legnickiego

24 maja 2017 . (środa)

10.00 – Msza św. pogrzebowa i pogrzeb na starym cmentarzy w Oławie, ul. Zwierzyniecka 5, pod przewodnictwem ks. kanclerza Józefa Lisowskiego

Zmarłego Prezbitera polecamy modlitwie

Legnicka Kuria Biskupia