Zmarł ks. Eugeniusz Jacyszyn

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że dnia 10 kwietnia 2020 r. w 66. roku życia, w 39. roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. KSIĄDZ KANONIK EUGENIUSZ JACYSZYN.

Po święceniach prezbiteratu, które przyjął 23 maja 1981 roku we Wrocławiu pracował jako wikariusz w Parafiach: Świętej Trójcy w Legnicy, Wniebowzięcia NMP w Polanicy Zdroju oraz Nawiedzenia NMP w Karpaczu.

Od 10 sierpnia 1992 roku pełnił funkcję proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Różańcowej w Radomierzu, w dekanacie Jelenia Góra Wschód.

W 2015 roku powołany do pełnienia posługi Ojca duchownego dekanatu Jelenia Góra Wschód. Odznaczony godnością kanonika EC (1996), a następnie RM (2007).

+++

PLAN UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWYCH:

15 kwietnia 2020 roku (środa):

– godz.14.45 wprowadzenie ciała do kościoła parafialnego w Radomierzu

– godz.15.00 Msza św. w intencji zmarłego kapłana pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego

– od godz. 16.00 – 18.00 możliwość ostatniego pożegnania przez wiernych (w kościele może przebywać do pięciu osób)

+ 16 kwietnia 2020 roku (czwartek)

– godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem delegata Biskupa Legnickiego Księdza Prałata Józefa Lisowskiego, Kanclerza Legnickiej Kurii Biskupiej w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczawnie Zdroju

– po Mszy świętej obrzędy ostatniego pożegnania

+++

Informujemy, że zgodnie z wymogami stanu epidemicznego, nie będzie można bezpośrednio uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych zarówno w Radomierzu, Szczawnie Zdroju jak i na miejscowym cmentarzu, poza wąskim gronem pięciu osób najbliższej rodziny oraz duchownych.

Msza święta z śp. ks. Eugeniusza udziałem większej grupy wiernych zostanie odprawiona po ustaniu stanu epidemii.

Zmarłego Prezbitera polecamy modlitwom

Legnicka Kuria Biskupia