Zmarł ks. Eugeniusz Korczyński

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że dnia 15 grudnia 2017 r. w 83. roku życia, w 59. roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. Ksiądz kanonik Eugeniusz Korczyński.

Po święceniach prezbiteratu, które przyjął 15 czerwca 1958 r., jako wikariusz pracował w parafiach: pw. św. Marcina w Jaworze, pw. św. Michała Arch. w Polkowicach, pw. MB Bolesnej w Mściwojowie.

Od 1972 r. był administratorem, a następnie proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mierczycach.

Od 2006 r. jako emeryt przebywał w Domu Księży Emerytów w Legnicy. Od 05.04.2012 r. pełnił funkcję Penitencjarza katedralnego.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

19 grudnia 2017 roku (wtorek) – godz. 18.00: eksporta do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mierczycach i Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa pomocniczego Marka Mendyka.Po Eucharystii czuwanie modlitewne przy zmarłym do godz. 21.00

20 grudnia 2017 roku (środa) – godz. 12.00 – Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa seniora Stefana Cichego w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mierczycach.

Zmarłego Prezbitera polecamy modlitwom

Legnicka Kuria Biskupia