Zmarł ks. infułat Julian Źrałko (diecezja świdnicka)

W poniedziełek 11 V br. w godzinach popołudniowych, w 85. roku życia i 59. roku kapłaństwa, zmarł Ksiądz  infułat Julian Źrałko, wieloletni proboszcz parafii św. Jerzego i MB Różańcowej w Wałbrzychu.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

+++

Porządek liturgii pogrzebowej

Czwartek – 14 V 2020 r. – pożegnanie we wspólnocie parafialnej

Godz. 18.00 – kościół parafialny pw. św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej Msza św.  pod przewodnictwem JE ks. bp. Marka Mendyka, Biskupa Świdnickiego

Po Mszy św.  modlitewne czuwanie przy trumnie z ciałem do godz. 21.00

Piątek – 15 V 2020 r. – uroczystości pogrzebowe

Godz. 10.00 – 10.40 – modlitewne czuwanie przy trumnie z ciałem

Godz. 10.45 – mowy pożegnalne ( zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z ks. Zbigniewem Chromym, proboszczem parafii – tel.  698 504 005)

Godz. 11. 00 – Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem JE ks. bp. Ignacego Deca, Biskupa Seniora

Przed rozpoczęciem Ostatniego Pożegnania przemówienia:

– przedstawiciel władz Wałbrzycha

– proboszcz parafii pw. św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej

Następnie trumna z ciałem zostanie przeniesiona  na miejsce pochówku.

+++

Ze względu na wymogi związane ze stanem epidemii zwracamy się do księży z apelem aby pozostać w duchowej łączności z uczestnikami pogrzebu. Do udziału w koncelebrze zaproszona jest wspólnota dekanalna. Po zakończonych uroczystościach nie będzie posiłku.

Zachęcamy do modlitwy za zmarłego kapłana.