Zmarł ks. Jan Haftarczyk (aktualizacja)

• KLEPSYDRY
  • 15 czerwca 2018
  • ks. Robert Bielawski

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że dnia 4 czerwca 2018 r. w 80. roku życia, w 55. roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. Ksiądz kanonik Jan Haftarczyk.

Po święceniach prezbiteratu, które przyjął 23 czerwca 1963 roku w kościele pw. św. Bonifacego w Zgorzelcu, pracował jako wikariusz kooperator w parafiach w Strzegomiu, Chojnowie, Kamiennej Górze, Świebodzicach, Zawidowie, Wrocławiu – Leśnicy, Wrocławiu – Swojczycach.

W latach 1974-1994 był proboszczem parafii pw. MB Ostrobramskiej w Sosnówce.
Od 1994 r. do 2012 r. był kolejno administratorem i proboszczem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Łomnicy.

Od 2012 w stanie spoczynku, pozostał w parafii w Łomnicy jako rezydent – emeryt.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

• 17 czerwca 2018 roku (niedziela) – godz. 16.30– wprowadzenie ciała do kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Łomnicy i czuwanie modlitewne przy zmarłym, godz. 17.00– Msza Święta pod przewodnictwem ks. prałata Mieczysława Bętkowskiego, Dziekana Dekanatu Mysłakowice.
  • 18 czerwca 2018 roku (poniedziałek) – godz. 10.00– wprowadzenie ciała do kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Łomnicy i czuwanie modlitewne przy zmarłym, od 10.30 do 11.00– oficjalne przemówienia i pożegnania, godz. 11.00– Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Seniora Stefana Cichego.  Po Eucharystii obrzęd ostatniego pożegnania i złożenie ciała do grobu przy kościele parafialnym w Łomnicy.

Zmarłego Prezbitera polecamy modlitwom

Legnicka Kuria Biskupia