Zmarł ks. Kazimierz Pracownik

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że dnia 6 marca 2018 r. w 66. roku życia, w 38. roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. Ksiądz kanonik Kazimierz Pracownik.

Po święceniach prezbiteratu, które przyjął 21 czerwca 1980 roku w Krakowie jako członek Towarzystwa Świętego Franciszka Salezego, pracował jako katecheta w parafiach salezjańskich: Twardogóra, Sułów, Środa Śląska, Lubin. Jako proboszcz pracował w Parafii pw. MB Królowej Polski w Poniatowicach, w latach 1994 – 2003 w Parafii pw. MB Częstochowskiej w Lubinie.

Od 2003 r. dekretem inkardynacyjnym włączony do prezbiterium Diecezji legnickiej.

W latach 2003 – 2014 był proboszczem parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni.

Od 2014 roku na urlopie zdrowotnym, mieszkał w Lubinie.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

• 10 marca 2018 roku (sobota) – od godz. 10.00 – wprowadzenie ciała do kościoła pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Lubinie i czuwanie modlitewne przy zmarłym, godz. 11.00 – Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa zielonogórsko -gorzowskiego Seniora Stefana Regmunta z udziałem Biskupa legnickiego Seniora  Stefana Cichego i Biskupa pomocniczego Marka Mendyka. Po Eucharystii przejazd na Stary Cmentarz w Lubinie (przy ul. Cmentarnej), gdzie będą kontynuowane uroczystości pogrzebowe.

Zmarłego Prezbitera polecamy modlitwom

Legnicka Kuria Biskupia