Zmarł ks. Ludwik Kośmidek

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że dnia 28 marca 2020 r. w 87. roku życia, w 61. roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. KSIĄDZ PRAŁAT DR LUDWIK KOŚMIDEK.

Po święceniach prezbiteratu, które przyjął 21 czerwca 1959 roku we Wrocławiu pracował jako wikariusz kooperator w Parafiach: Oleśnica, Milicz, Wrocław (pw. św. Elżbiety), Wrocław – Osobowice.

W latach 1966-1979 pełnił kolejno funkcję wikariusza substytuta, administratora i proboszcza Parafii
w Gostkowie. W latach 1979-1984 pełnił kolejno funkcję wikariusza substytuta, administratora i proboszcza Parafii w Lubomierzu. W latach 1984-2006 był kolejno administratorem i proboszczem Parafii pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach. W latach 1979-1984 pełnił funkcję dziekana dekanatu Lubomierz. W latach 1987-2005 pełnił funkcję dziekana dekanatu Polkowice.

Po przejściu w stan spoczynku pełnił funkcję rezydenta w Parafii pw. św. Michała Archanioła
w Polkowicach.

Był członkiem Rady Kapłańskiej Diecezji Legnickiej (1993-1998), nadzwyczajnym spowiednikiem alumnów WSD w Legnicy (1994-1999). Odznaczony godnością kanonika RM (1982), kapelana honorowego JŚ (1993).

++++

PLAN UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWYCH:

***

+ 1 kwietnia 2020 roku (środa): godz. 18.00 Msza św. żałobna pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Marka Mendyka z udziałem miejscowego Proboszcza w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach

+ 2 kwietnia 2020 roku (czwartek): godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego z udziałem miejscowego Proboszcza w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach

***

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z wymogami stanu epidemicznego, nie będzie można bezpośrednio uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych zarówno w kościele parafialnym jak i na miejscowym cmentarzu, poza wąskim gronem 5 osób najbliższej rodziny oraz duchownych.

Msza św. z udziałem większej grupy wiernych zostanie odprawiona po ustaniu stanu epidemii. O szczegółach powiadomi wiernych proboszcz parafii w Polkowicach.

Zmarłego Prezbitera polecamy modlitwom

Legnicka Kuria Biskupia