Zmarł ks. Marian Lewicki, kanonik Kapituły Krzeszowskiej

W sobotę 18 sierpnia 2018 r., dotarła do nas wiadomość o śmierci śp. ks. kan. Mariana Lewickiego, Kanonika Honorowego Kapituły Krzeszowskiej.

Urodzony w Wałbrzychu w 1957 r., po ukończeniu w 1976 r. III LO w Wałbrzychu, wstąpił w mury Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Święcenia prezbiteratu przyjął w Katedrze wrocławskiej 22 maja 1982 r.

Po pracy duszpasterskiej jako wikariusz na terenie archidiecezji Wrocławskiej, w 1995 r. za zgodą kard. Henryka Gulbinowicza podjął pracę na terenie Czech, w diecezji Hradeckiej.

Pracując w parafiach w pobliżu granicy z Polską, zachował żywe kontakty z księżmi i parafiami z Polski, w tym z sanktuarium maryjnym w Krzeszowie, propagując je po stronie czeskiej. W uznaniu m.in. tej działalności, 31 sierpnia 2013 r., został włączony do Kapituły Krzeszowskiej, ustanowionej przez drugiego biskupa legnickiego Stefana Cichego.

Zawierzamy zmarłego ks. Kanonika Miłosiernemu Ojcu Niebieskiemu i Najwyższemu Kapłanowi Jezusowi Chrystusowi.

Msza św. pogrzebowa będzie odprawiona 25 sierpnia 2018 r., o godz. 10.00, w kościele Wniebowzięcia NMP w Policach n/Metują, a po niej trumna z Jego ciałem, zostanie złożona do grobu na miejscowym cmentarzu, spełniając jego życzenie.

Redakcja Niedzieli legnickiej