Zmarł ks. Marian Matula

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że dnia 24 listopada 2019 r. w 81. roku życia, w 55. roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. KSIĄDZ MARIAN MATULA.

Po święceniach prezbiteratu, które przyjął 28 czerwca 1964 roku we Wrocławiu, jako wikariusz pracował w parafiach: św. Stanisława we Wrocławiu, św. Michała Archanioła w Nowej Soli, św. Jakuba we Wrocławiu, św. Jana Chrzciciela w Prochowicach, Wniebowzięcia NMP w Żarach, św. Jadwigi w Bolkowie, św. Antoniego Padewskiego w Piechowicach, św. Maurycego we Wrocławiu, Ducha Świętego we Wrocławiu, św. Jana Chrzciciela w Prochowicach, św. Marcina w Jeleniej Górze – Sobieszowie.

W latach 1986-2001 był proboszczem w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Jagniątkowie.

++++

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

– 27 listopada 2019 roku (środa): godz. 16.00 eksporta do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Jagniątkowie; godz. 17.00 Msza św. żałobna pod przewodnictwem ks. Józefa Lisowskiego – Kanclerza Legnickiej Kurii Biskupiej; po Eucharystii modlitewne czuwanie przy zmarłym do godz. 20.00.

–  28 listopada 2019 roku (czwartek): od godz. 10.00 modlitewne czuwanie przy zmarłym w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Jagniątkowie, od godz. 11.30 oficjalne przemówienia i pożegnania; godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa pomocniczego Marka Mendyka; po Eucharystii przejazd konduktu żałobnego na Cmentarz Komunalny w Piechowicach i kontynuacja obrzędu pogrzebu.

Zmarłego Prezbitera polecamy modlitwom

Legnicka Kuria Biskupia