Zmarł ks. Ryszard Jerie (aktualizacja)

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że dnia 12 sierpnia 2018 r. w 77. roku życia, w 51. roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. Ksiądz kanonik Ryszard Jerie.

Po święceniach prezbiteratu, które przyjął 24 czerwca 1967 roku we Wrocławiu, jako wikariusz pracował w parafiach pw.: Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu, Siechnicach, św. App Piotra
i Pawła w Legnicy, Bożego Ciała we Wrocławiu, od 1987 roku najpierw jako administrator a następnie proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Gościszowie

Po osiągnięciu wieku emerytalnego od czerwca 2017 roku przebywał w Domu Księży Emerytów w Legnicy.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

• 16 sierpnia 2018 roku (czwartek): godz. 17.00 – eksporta do kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Gościszowie, godz. 18.00-Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Marka Mendyka. Po Eucharystii czuwanie modlitewne przy zmarłym do godz. 21.00.
  • 17 sierpnia 2018 roku (piątek): godz. 11.00– wprowadzenie ciała do kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Gościszowie i czuwanie modlitewne przy zmarłym, od 11.30 do 12.00– oficjalne przemówienia i pożegnania, godz. 12.00– Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Po Mszy Święty obrzędy ostatniego pożegnania.

Zmarłego Prezbitera polecamy modlitwom

Legnicka Kuria Biskupia