Zmarł ks. Tadeusz Kisiński

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że dnia 4 października 2017 r. w 88 roku życia, w 62 roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. Ksiądz prałat Tadeusz Kisiński.

Po święceniach prezbiteratu, które przyjął 19 czerwca 1955 r., jako wikariusz pracował w parafiach: Wrocław-Karłowice, Legnica, Wrocław-Psie Pole, Wrocław-Katedra, Wrocław-NMP na Piasku.

Od 1967 roku był administratorem parafii pw. NMP na Piasku we Wrocławiu. Od 1968 roku pełnił kolejno posługę rektora, administratora i proboszcza parafii pw. św. Jacka w Legnicy. W latach 1971-1989 pełnił funkcję dziekana Dekanatu Legnica, później Dekanatu Legnica Zachód.

Od 1997 roku pełnił funkcję rezydenta emeryta w parafii pw. św. Jacka w Legnicy.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

• 8 października 2017 roku (niedziela), godz. 18.00 – eksporta do kościoła pw. św. Jacka w Legnicy i Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Marka Mendyka. Czuwanie modlitewne przy zmarłym do godz. 21.00
  • 9 października 2017 roku (poniedziałek), od 13.30 do 14.00 – oficjalne przemówienia i pożegnania, godz. 14.00 – Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego.

Po Mszy św. przejazd na cmentarz komunalny w Legnicy (przy ul. Wrocławskiej) i dalszy ciąg uroczystości pogrzebowych.

Informacje porządkowe dotyczące uroczystości pogrzebowych ks. prał. Tadeusza Kisińskiego:

W dniu 9 października od godziny 13.00 zamknięte będą dla ruchu kołowego ulice: Nadbrzeżna i Limanowskiego.

Po Mszy św. przy kościele św. Jacka podstawione zostaną autobusy MPK, które dowiozą uczestników pogrzebu na cmentarz komunalny.

Zmarłego Prezbitera polecamy modlitwom

Legnicka Kuria Biskupia

WSPOMNIENIA O ŚP. KS. PRAŁACIE TADEUSZU KISIŃSKIM:

• ostatnia rozmowa ze śp. Księdzem prałatem Tadeuszem Kisińskim w Radiu PLUS Legnica – posłuchaj
  • wspomnienia Księdza prałata Roberta Kristmana, proboszcza katedry legnickiej – posłuchaj
  • wspomnienia Księdza Andrzeja Ziombry, obecnego proboszcza sanktuarium św. Jacka w Legnicy – posłuchaj