Zmarł ks. Władysław Sługocki (aktualizacja)

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że dnia 7 grudnia 2018 r. w 86. roku życia, w 56. roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. Ksiądz kanonik Władysław Sługocki.

Po święceniach prezbiteratu, które przyjął 24 czerwca 1962 roku we Wrocławiu, jako wikariusz pracował w parafiach w: Przemkowie, Żarach, Brzegu, Bielawie, Bieniowie, Budzowie.

W latach 1972-1980 pełnił funkcję proboszcza parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Opolnie Zdroju.

Od 25 czerwca 1980 roku pełnił funkcję kapelana Sióstr Benedyktynek w Krzeszowie. Po osiągnięciu wieku emerytalnego kontynuował funkcję kapelana i mieszkał w Opactwie Benedyktynek w Krzeszowie. Wielokrotnie wyjeżdżał do pracy duszpasterskiej w Archidiecezji Lwowskiej (Stanisławów).

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

• 10 grudnia 2018 roku (poniedziałek): godz. 19.00 eksporta do Bazyliki Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie; godz. 19.30 Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Dziekana Mariana Kopko; po Eucharystii modlitewne czuwanie przy zmarłym od godz. 20.30 do godz. 21.00 zakończone Apelem Jasnogórskim
  • 11 grudnia 2018 roku (wtorek): godz. 10:00 eksporta do Bazyliki Krzeszowskiej i kontynuacja modlitewnego czuwania przy zmarłym; godz. 12:00-13:00 Modlitwa Południowa oraz Anioł Pański z udziałem Sióstr Benedyktynek; godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Seniora Stefana Cichego.

Po Mszy Św. obrzęd ostatniego pożegnania i złożenie ciała do grobu na klasztornym cmentarzu Sióstr Benedyktynek (przy Mauzoleum Piastów Śląskich)

Zmarłego Prezbitera polecamy modlitwom

Legnicka Kuria Biskupia

Diecezja Legnicka