Zmarł ks. Zbigniew Domagała (aktualizacja)

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że dnia 28 czerwca 2018 r. w 83. roku życia, w 59. roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. Ksiądz kanonik Zbigniew Domagała.

Po święceniach prezbiteratu, które przyjął 15 sierpnia 1959 roku we Wrocławiu, pracował jako wikariusz kooperator w parafiach: Gorce, Zagrodno, Jawor, Nowa Sól, Brzeg, Żarki Wielkie z/s
w Łęknicy.

Od 1969 r. był wikariuszem kooperatorem parafii w Raciborowicach dla obsługi kościoła w Żeliszowie, a w latach 1972-1977 pełnił funkcję administratora parafii pw. św. Jana Nepomucena w Żeliszowie. W latach 1977 – 2010 był kolejno administratorem i proboszczem parafii pw. św. Michała Archanioła w Raciborowicach Górnych.

Od 2010 r. w stanie spoczynku, mieszkał w Żeliszowie.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

• 2 lipca 2018 roku (poniedziałek) – godz. 17.00– wprowadzenie ciała do kościoła pw. św. Michała Archanioła w Raciborowicach Górnych i czuwanie modlitewne przy zmarłym, godz.18.00-Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Dziekana Andrzeja Kryłowskiego, następnie czuwanie modlitewne przy zmarłym do godz. 21.00.
  • 3 lipca 2018 roku (wtorek) – godz. 11.00– wprowadzenie ciała do kościoła pw. św. Jana Nepomucena w Żeliszowie i czuwanie modlitewne przy zmarłym, od godz. 11.30 do godz. 12.00– oficjalne przemówienia i pożegnania, godz. 12.00– Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa pomocniczego Marka Mendyka.  Po Eucharystii obrzęd ostatniego pożegnania i złożenie ciała do grobu na cmentarzu parafialnym w Żeliszowie.

Zmarłego Prezbitera polecamy modlitwom

Legnicka Kuria Biskupia