Zmarł ks. Zdzisław Olszewski

• KLEPSYDRY
  • 5 marca 2018
  • ks. Robert Bielawski

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że dnia 2 marca 2018 r. w 88. roku życia, w 55. roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. Ksiądz kanonik Zdzisław Olszewski.

Po święceniach prezbiteratu, które przyjął 23 czerwca 1963 roku we Wrocławiu, jako wikariusz pracował w parafiach: Narodzenia NMP w Lądku Zdroju, św. Józefa w Świeradowie Zdroju, św. Jadwigi w Bolkowie, Wniebowzięcia NMP w Lubawce, św. Marcina w Barkowie.

W latach 1971-1989 był kolejno administratorem i proboszczem parafii pw. św. Marcina w Barkowie. W latach 1989 -2005 był proboszczem parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Piechowicach. Od 1989 pełnił funkcję wicedziekana dekanatu Jelenia Góra – Zachód.

Od 2005 roku przeniesiony w stan spoczynku, mieszkał w Piechowicach.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

+ 8 marca 2018 roku (czwartek) – godz. 18.00: eksporta do kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego w Piechowicach i Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa pomocniczego Marka Mendyka. Po Eucharystii czuwanie modlitewne przy zmarłym do godz. 22.00

+ 9 marca 2018 roku (piątek) – od godz. 7.00 – wznowienie czuwania modlitewnego przy zmarłym; godz. 10.30 – przemówienia pożegnalne; godz. 11.00 – Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Piechowicach. Po Eucharystii kondukt żałobny na cmentarz w Piechowicach.

Zmarłego Prezbitera polecamy modlitwom

Legnicka Kuria Biskupia