Zmarł o. Stanisław Paszewski OFM

Dnia  15 sierpnia 2019 r., w uroczystość Wniebowzięcia NMP zmarł we Wrocławiu o. Stanisław (Stanisław, Władysław) Paszewski. Urodził się  30.05.1949 r. w Czartoszowach. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Grabownicy. Sakrament bierzmowania przyjął w roku 1965 w lipcu. W podaniu o przyjęcie do zakonu napisał: „Pomagałem również rodzicom w gospodarstwie. Gdy ukończyłem 7 klasę chciałem koniecznie uczyć się dalej, aby dopiero po skończeniu średniej szkoły obrać sobie drogę, którą bym szedł przez całe życie i był z niej zadowolony. Marzenie moje spełniło się, gdyż w roku 1967 w Kłodzku skoczyłem 11 klasę. I teraz w dalszym ciągu chciałbym się uczyć, aby osiągnąć swój cel, a mianowicie zostać kapłanem zakonnym. Uprzejmie proszę o przyjęcie mnie do Wyższego Seminarium OO. Franciszkanów w Kłodzku – (do stanu kapłańskiego). Prośbę swoją uzasadniam tym, że chciałbym chętnie  przez całe życie służyć Bogu. Pragnę zostać robotnikiem Chrystusowym, gdyż „żniwo wielkie a robotników mało”.

W świadectwie moralności proboszcz z Łopuszna napisał o kandydacie: „Cieszy się opinią dobrą w parafii. Do sakramentów św. przystępował często, jest spokojnym, cichym i rokującym dobre nadzieje. Stanisław ma brata, który jest kapłanem w diecezji kieleckiej. Rodzice Stanisława również są ludźmi religijnymi, jak również bracia. Rodzina kandydata jest rodzina wierzącą, całe rodzeństwo przystępuje często do sakramentów świętyc, jak również biorą żywy udział w religijnym życiu parafialnym. Dlatego warto się tym kandydatem zająć”.

Habit zakonny otrzymał 12.08.1967 r. w Borkach Wielkich. Profesję wieczystą złożył 16.10.1972 r. w Kłodzku. Święcenia prezbiteratu otrzymał 02.02.1974 r. w Kłodzku. W pracował w placówkach: Wrocław, Kryniczno, Wrocław – Karłowice, Wrocław – Sołtysowice, Legnica.

Zmarł 15 sierpnia 2019 roku we Wrocławiu. Pogrzeb odbędzie się 19 sierpnia 2019 roku.

W niedzielę 18 sierpnia o godz. 18.00 odbędzie się eksportacja i Msza św. pożegnalna w parafii pw. św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu – Sołtysowicach (ul. Redycka 12).

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. w kościele pw. św. Antoniego we Wrocławiu – Karłowicach (al. Kasprowicza 26), w poniedziałek 19 sierpnia br. o godz. 11.00.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!