Zmiany duchowieństwa 2018

• INFORMACJE
  • 1 czerwca 2018
  • ks. Robert Bielawski

1 czerwca 2018 roku o godz. 11.00 księża neoprezbiterzy udali się do domu Biskupa Legnickiego, by otrzymać z jego rąk swoje pierwsze aplikaty kierujące ich do posługi kapłańskiej w parafiach diecezji legnickiej.

Pozostałe zmiany duchowieństwa diecezji legnickiej zostały ogłoszone w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski dziękując wszystkim księżom za włożone serce oraz trud pracy duszpasterskiej w parafiach ich dotychczasowego posługiwania, wręczył dekrety nowym księżom proboszczom oraz proboszczom i wikariuszom, którzy zmieniają parafie. Wobec zgromadzonego prezbiterium Biskup Legnicki podziękował również księżom, którzy przechodzą na emeryturę za wiele lat posługi na niwie Pańskiej.

Zmiany księży diecezji legnickiej nastąpią 25 czerwca (poniedziałek), natomiast księża neoprezbiterzy udadzą się na swoje pierwsze parafie 1 lipca (niedziela).

Tegoroczne zmiany wśród duchowieństwa diecezji legnickiej są przekazywane księżom, których one dotyczą oraz poszczególnym dekanatom i parafiom.

zdjęcie ilustrujące: ks. Robert Bielawski

foto: ks. Piotr Kot