Zmiany duchowieństwa 2019

30 maja (czwartek) o godz. 11.00 księża neoprezbiterzy udali się do domu Biskupa Legnickiego, by otrzymać z jego rąk swoje pierwsze aplikaty kierujące ich do posługi kapłańskiej w parafiach diecezji legnickiej.

Pozostałe zmiany duchowieństwa diecezji legnickiej zostały ogłoszone w auli Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski dziękując wszystkim księżom za włożone serce oraz trud pracy duszpasterskiej w parafiach ich dotychczasowego posługiwania, wręczył dekrety nowym księżom proboszczom oraz proboszczom i wikariuszom, którzy zmieniają parafie. Wobec zgromadzonego prezbiterium Biskup Legnicki podziękował również księżom, którzy przechodzą na emeryturę za wiele lat posługi na niwie Pańskiej. W tym roku zmiany dotyczą 14 proboszczów, 27 wikariuszy i rezydentów, 4 księży przechodzi na emeryturę.

Zmiany księży diecezji legnickiej nastąpią 24 czerwca (poniedziałek), natomiast księża neoprezbiterzy udadzą się na swoje pierwsze parafie 1 lipca (poniedziałek).

Tegoroczne zmiany wśród duchowieństwa diecezji legnickiej są przekazywane księżom, których one dotyczą oraz poszczególnym dekanatom i parafiom.

Więcej informacji oraz fotorelacja na stronie  Radia PLUS Legnica.

foto: ks. Waldemar Wesołowski