Życzenia dla Służby Liturgicznej

Drodzy Ceremoniarze, Lektorzy i Ministranci!

W uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, kierujemy serca w stronę naszego Pana, prosząc Go abyśmy swoim życiem budowali Jego Królestwo. Ta dzisiejsza uroczystość jest również świętem całej Służby Liturgicznej i okazją aby podziękować Wam drodzy Ministranci za Waszą codzienną służbę, za gorliwość i otwarte serce na Boga, który sam Was zaprosił do tej zaszczytnej służby.

Św. Jana Pawła II zwracając się do ministrantów podczas audiencji generalnej w Rzymie 1 sierpnia 2001 roku powiedział: „podczas liturgii jesteście kimś o wiele więcej niż tylko zwykłymi «pomocnikami proboszcza». Jesteście przede wszystkim sługami Jezusa Chrystusa, odwiecznego Najwyższego Kapłana. W ten sposób wy, ministranci, jesteście szczególnie powołani, by być młodymi przyjaciółmi Jezusa. Starajcie się pogłębiać i podtrzymywać tę przyjaźń z Nim. Zrozumiecie wówczas, że w Jezusie znaleźliście prawdziwego przyjaciela na całe życie”.

Życzymy Wam drodzy Ministranci, aby służba przy Ołtarzu była dla Was źródłem Bożej łaski, dzięki której będziecie wzrastać w wierze, odkrywając również swoje życiowe powołanie.

KRÓLUJ NAM CHRYSTE!

Z pamięcią w modlitwie