10 czerwca: Czuwanie przed beatyfikacją s. Marii Sabiny Thienel z Lubania

Burmistrz Miasta Lubań oraz Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jakuba Apostoła w Lubaniu zapraszają na CZUWANIE MODLITEWNE przed beatyfikacją s. Marii Sabiny Thienel z Lubania: 10 czerwca 2022 r. (piątek) w kościele na Osiedlu. Czuwanie poprowadzi Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej!

PROGRAM:

godz. 17.00 – Wykład okolicznościowy: Janusz Kulczycki

godz. 18.00 – Eucharystia

godz. 19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – Wieczorne Uwielbienie z prowadzeniem muzycznym WMU

* 11 czerwca 2022 r. – Beatyfikacja Sióstr Elżbietanek w Archikatedrze Wrocławskiej pod przewodnictwem Prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych Kard. Marcello Semeraro

* S. M. SABINA (Anna) THIENEL:

Urodzona w 1909 roku w Rudziczce. Uciekając z podopiecznymi z Wrocławia znalazła schronienie w Lubaniu. Miała wtedy 36 lat. Wielokrotnie prosiła Matkę Bożą, aby ochroniła jej czystość, by mogła umrzeć jako dziewica. W domu sióstr zakwaterowali się żołnierze. Kiedy jeden z nich próbował siłą wyprowadzić siostrę z pokoju, uchwyciła się krzyża i współsiostry, wzywając na pomoc Matkę Bożą. Poprzez stawiany opór s. M. Sabina ochroniła swoje dziewictwo. Dnia 1 marca 1945 r., gdy siostry modliły się przez drzwi wpadł pocisk i ugodził ją w pierś, powodując śmierć. Żołnierze niemieccy pochowali ją na cmentarzu katolickim w Lubaniu. (żródło: selzbietanki.com)

Zapraszamy mieszkańców Lubania, okolicznych miejscowości, grupy modlitewne oraz wszystkich wiernych do wspólnego Dziękczynienia!