10 kwietnia: Zbiórka na Ukrainę

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Wielki Post jest okresem, w którym przez post, modlitwę i jałmużnę przychodzimy z pomocą potrzebującym. Bardzo dziękujemy za wsparcie działań Caritas na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek w niedzielę, 27 lutego i w Środę Popielcowa oraz te, które otrzymaliśmy od indywidualnych darczyńców. Dziękujemy również za dary rzeczowe.Wszystko to przeznaczamy na pomoc uchodźcom.

Wiemy, że w wielu parafiach, dekanatach, domach zakonnych na terenie naszej Diecezji przybywa coraz więcej uciekających przed wojną. Dlatego bardzo prosimy i zachęcamy do włączenia się w zbiórkę na rzecz poszkodowanych przez wojnę, która odbędzie się w Niedzielę Palmową.

Połowa zebranych ofiar będzie przeznaczona na pomoc uchodźcom przebywającym na terenie parafii.

ks. Robert Serafin
dyrektor Caritas Diecezji Legnickiej