11 grudnia: Wyprawa w góry DRP

11 grudnia br. zapraszamy na kolejną górską wędrówkę powołaniową dla mężczyzn w ramach Dobrego Rozeznania Powołania (DRP).

Plan dnia:

8.45 – zbiórka pod kościołem św. Barbary w Walimiu (ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6, 58-320 Walim);

9.00 – Eucharystia;

10.00 – wyprawa w Góry Sowie (po drodze: konferencja, różaniec, czas na rozmowy, a na zakończenie [jeśli pogoda pozwoli] bitwa na śnieżki).

ok. 16.30 – zakończenie.

Będzie możliwość wyjazdu z Legnicy (ul. Jana Pawła II nr 1, zbiórka o godz. 7.00, powrót ok. 19.00; ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

Dolny próg uczestnictwa to siódma klasa szkoły podstawowej. Chłopcy powinni być odpowiednio ubrani, mieć jedzenie i picie na czas wędrówki oraz telefon ze słuchawkami (potrzebne do konferencji). Nie da się ukryć, że najbardziej skuteczne jest świadectwo i dobre słowo samych Księży, dlatego prosimy, by wspomnieć o DRP nie tylko w ogłoszeniach, ale także zachęcić do nich w czasie spotkań formacyjnych oraz w innych pozaliturgicznych momentach (katecheza szkolna, rozmowy w zakrystii itp.).

Zachęcamy do udziału w wyprawie także księży (szczególnie opiekunów służby liturgicznej), ponieważ również dla nas może to być okazja do spotkania, rozmów i tworzenia powołaniowej atmosfery dla ludzi młodych.

Cieszymy się i warto podkreślić, że od tego roku organizujemy nasze wyprawy we współpracy z diecezją świdnicką, co otwiera nowe możliwości.

ZAPISY :

ks. Tomasz Metelica – tel. 880 644 402 albo powolanie@diecezja.legnica.pl.