11 listopada: módlmy się za Polskę oraz odśpiewajmy Hymn Rzeczypospolitej

W czwartek 11 listopada 2021 roku przypada 103. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, będzie miało miejsce, podobno jak rok temu, wspólne odśpiewanie Hymnu Rzeczypospolitej.

W tym wyjątkowym dniu hymn będzie wykonywany w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie jako hołd oddany Niepodległej Ojczyźnie, oznaka naszej narodowej przynależności oraz trwały element jednoczący wszystkich Polaków.

Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski zwraca się z prośbą do wszystkich Księży Proboszczów, by tego dnia podczas Mszy świętych we wszystkich parafiach modlić się w intencji naszej Ojczyzny, dziękując Bogu za dar wolności, prosząc o pokój i pomyślność dla wszystkich obywateli oraz by  został odśpiewany Hymn Rzeczypospolitej „przed” lub „po” liturgii Mszy świętej jako wyraz włączenia się diecezji legnickiej w uroczyste obchody Narodowego Święta oraz uczczenia Niepodległej Ojczyzny.

Modlitwa św. Jana Pawła II za Ojczyznę

Zawierzam macierzyńskiej opiece Pani Jasnogórskiej siebie samego, Kościół, wszystkich moich rodaków, nie wyłączając nikogo.
Zawierzam Jej każde polskie serce, każdy dom i każdą rodzinę. Wszyscy jesteśmy Jej dziećmi.
Niech Maryja będzie przykładem i przewodniczką w naszej codziennej i szarej pracy.
Niech wszystkim pomaga wzrastać w miłości Boga i miłości ludzi, budować wspólne dobro Ojczyzny, wprowadzać i umacniać sprawiedliwy pokój w naszych sercach i środowiskach.
Proszę Cię, Pani Jasnogórska, Matko i Królowo Polski, abyś cały mój naród ogarnęła Twoim macierzyńskim sercem.
Dodawaj mu odwagi i siły ducha, aby mógł sprostać wielkiej odpowiedzialności, jaka przed nim stoi.
Niech z wiarą, nadzieją i miłością przekroczy próg trzeciego tysiąclecia i jeszcze mocniej przylgnie do Twojego Syna Jezusa Chrystusa i do Jego Kościoła zbudowanego na fundamencie apostołów.
Matko Jasnogórska, módl się za nami i prowadź nas, abyśmy mogli dawać świadectwo Chrystusowi – Odkupicielowi człowieka.

Ojcze Nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Módlmy się
Boże, Ty dałeś narodowi polskiemu w Najświętszej Maryi Pannie przedziwną pomoc i obronę; spraw łaskawie, aby za wstawiennictwem naszej Matki i Królowej religia nieustannie cieszyła się wolnością, a Ojczyzna rozwijała się w dobrobycie i pokoju. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

DO POBRANIA: