11 listopada módlmy się za Polskę oraz odśpiewajmy Hymn Rzeczypospolitej

W środę 11 listopada 2020 roku przypada 102. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, będzie miało miejsce, podobno jak rok temu, wspólne odśpiewanie Hymnu Rzeczypospolitej.

W tym wyjątkowym dniu hymn będzie wykonywany w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie jako hołd oddany Niepodległej Ojczyźnie, oznaka naszej narodowej przynależności oraz trwały element jednoczący wszystkich Polaków.

W nawiązaniu do prośby skierowanej przez Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski oraz dyrektora Biura Programu „Niepodległa”, Biskup Legnicki zwraca się z prośbą do wszystkich Księży Proboszczów, by tego dnia podczas Mszy świętych we wszystkich parafiach modlić się w intencji naszej Ojczyzny, dziękując Bogu za dar wolności, prosić o pokój i pomyślność dla wszystkich obywateli oraz by  został odśpiewany Hymn Rzeczypospolitej „przed” lub „po” liturgii Mszy świętej jako wyraz włączenia się diecezji legnickiej w uroczyste obchody Narodowego Święta oraz uczczenia Niepodległej Ojczyzny.