150. Nocna Piesza Pielgrzymka Pokutno-Błagalna

Wierni wyruszyli z legnickiej świątyni pw. św. Jana Chrzciciela, by nad ranem dotrzeć do bazyliki mniejszej pw. św. Jadwigi w Legnickim Polu.

W sobotę 2 kwietnia odbyła się jubileuszowa 150. Nocna Piesza Pielgrzymka Pokutno-Błagalna z Legnicy do Legnickiego Pola.

Pątnicy rozpoczęli z błogosławieństwem bp Andrzeja Siemieniewskiego, który pojawił się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Po Apelu Jasnogórskim odbyła się Eucharystia pod przewodnictwem  o. Bronisława Staworowskiego OFMConv oraz nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.

Wierni wyruszyli następnie przez legnickie ulice, zatrzymując się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (gdzie sprawowane były Godzinki do Męki Pańskiej), a także w świątyni pw. św. Antoniego w Gniewomierzu (tam odprawiana była Droga Krzyżowa).

Do celu wędrówki, bazyliki mniejszej pw. św. Jadwigi w Legnickim Polu, pątnicy dotarli około godz. 4 i uczestniczyli tam w niedzielnej Mszy św. Do Legnicy wrócili autokarem.

Krótkie nagranie wideo z wydarzenia można obejrzeć na fanpage’u „Gościa Legnickiego”.

Pielgrzymki organizowane są przez Maryjną Wspólnotę Modlitewną od 2000 roku.

Pełna fotorelacja na stronie LEGNICKIEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.